Nemáte nainštalovaný Flash plugin, potrebný pre korektné zobrazanie animácie.

Nainštaluj plugin.

Plastové okná

 

Plastové okná kupujete v lepšom prípade len raz v živote. Rozhodne, len ak si vyberiete tie správne. Kvalita plastových okien garantovaná systémom SCHÜCO International vás prekvapí kvalitou a krásnym detailom.

 

Charakteristika profilového systému

Schüco ponúka zo všetkých výrobcov u nás najširšie spektrum profilov, tvarov a farieb. Vďaka najmodernejšej systémovej technológii patria kompromisy v oblastiach dopadu svetla, tepelnej izolácii, vzhľadu a dizajnu minulosti. Okenné systémy Schüco v sebe zjednocujú kvalitu, dizajn a inováciu do prakticky neobmedzenej škály ponuky a už dnes splňuje všetky nároky zajtrajška. Schüco dominuje v úsporách energie, bezpečnosti a protihlukovej izolácii.

 

Profil

Plastové profily sú materiál tyčového charakteru o dĺžke 6 - 7 m. Jednotlivé komory v plastovom profile majú funkcie tepelnej a zvukovej izolácie. Komory tvoria vo vnútri dômyselný labyrint, vďaka ktorému je možné profil odvodniť bez nebezpečia preniknutia vody k oceľovej výstuži a jej následnej korózii. Hodnota súčiniteľa prestupu tepla Uf sa u profilov Schüco pohybuje od 1,3 W/m2K až 0,75 W/m2K. V kombinácii s presklením Sporotherm Super s parametrami Ug 0,4 W/m2K sme schopný navrhovať tepelne najúspornejšie okná na trhu, čo je ocenené najmä pri stavbe nízkoenergetických, pasívnych, nulových aj plusových domov!

 

Farba

Schüco ďalej disponuje najširšou paletou farieb a drevodekorov s dokonale verným vykreslením. Jedná sa o vysoko odolnú fóliu tlakovo navalcovanú na plastový profil. Fólie sa môžu na profily valcovať ako z jednej strany (najčastejšie z exteriéru), tak aj oboch strán súčasne (z exteriéru aj interiéru). Okno vyrobené z jednostranne fóliovaného profilu pri pohľade na fasádu buď imituje drevené okno (alebo je pastelovej farby), pri pohľade z interiéru je biele. Okno vyrobené z obojstranne fóliovaného profilu imituje drevo (alebo je pastelovej farby) pri pohľade z exteriéru aj z interiéru.

 

Výstuž

Žiaruvzdorné pozinkované oceľové výstuže tvoria konštrukčné jadro plastového okna. Umiestňujú sa do stredovej časti profilu a sú s profilom spojené vrutmi. Podľa exponovanosti okna (tzn. v závislosti na jeho rozmeroch a farbe, príp. umiestnení nad terénom, vetrovej oblasti, a pod.) sa hrúbka steny príslušnej výstuže používa v rozmedzí v hrúbke 1,5 až 3 mm. Platí, že čím exponovanejší prvok, tým hrubšia výstuž. Okrem statického zaťaženia plastových okien podlieha plast tepelným výkyvom. Koeficient dĺžkovej rozťažnosti PVC-U je 0,08 mm/°C. Jeden bežný meter profilu sa roztiahne o 0,08 mm ak vzrastie teplota o 1°C. Vzhľadom k tomu, že v našich zemepisných šírkach môže byť výkyv teplôt medzi letným a zimným obdobím cez 50 stupňov Celsia, môže dochádzať pri nedostatočne alebo nesprávne vystužených plastových oknách k poruchám funkčnosti (napr. kolízia krídla a rámu alebo k nemožnosti správneho zatvárania krídla do rámu). Riziko týchto porúch je u nás vylúčené, systém riadenia výroby sa striktne riadi statickými tabuľkami a rozmerovými grafmi, ktorých parametre sú pri výrobe svedomito dodržované.

 

Tesnenie

Tesnenie okien je vyrobené z vysoko kvalitného materiálu EPDM na bázi kaučuku. Tesnenie má životnosť rovnako dlhú ako garantuje výrobca na profil! Tesnenie má naviac pamäťový efekt, nedochádza k tzv. vymačkávaniu ani stlačeniu. Kvalitná technológia výroby umožňuje tesnenie v rohoch okna spájať bez zvarov mechanicky. Zvárané tesnenie v rohoch poukazuje na zastaralú výrobnú technológiu! Problém zváraných miest sa potom odráža na chybnej funkčnosti tesnenia.