Nemáte nainštalovaný Flash plugin, potrebný pre korektné zobrazanie animácie.

Nainštaluj plugin.

FAQ

 

Aký je najlepší variant vo vzťahu cena - úžitok?

Najekonomickejším variantom sú plastové okná Schüco Corona CT 70 (5 komorový systém) s presklením HeatMirror Ug=0,6. Touto kombináciou docielite vynikajúce tepelno-izolačné hodnoty za skvelú cenu. Presklenie HeatMirror má pritom lepšie tepelno-izolačné parametre než trojsklo a svojou nižšou váhou nezaťažuje okenné kovanie. Fólia v presklení HeatMirror má vlastnosť tepelného zrkadla, odráža teplo späť do interiéru, tým sa znižujú náklady na vykurovanie.

 

Drevené EURO alebo plastové okná?

Je to viac otázkou vkusu. Drevo sa chová pri teplotných zmenách podobne ako plast a tepelno-izolačné vlastnosti sú taktiež podobné. Plastové okná Schüco majú výhodu v tom, že sú bezúdržbové a ako jediní z výrobcov okien ponúka najširšiu paletu drevodekorov s absolútne vernými odtieňmi.

 

Sú rozdiely medzi najlacnejšími plastovými oknami na trhu a oknami Schüco?

Takmer denne sa stretávame na stavbách s oknami, ktorým chýba oceľová výstuha, majú popraskané spoje v rohoch, sú zažltnuté kvôli absencii UV filtra, majú nedostatočnú stavebnú hĺbku, nekvalitné tesnenie, nekvalitné kovanie a pod. Plastové okná Schüco sa vyrábajú viac ako päťdesiat rokov a za ten čas si získala značka Schüco pred ostatnými výrobcami zaslúžený rešpekt. Pri oknách Schüco nie je jediný dôvod pochybovať o tom, či plastové okná vydržia alebo nie. Každý výrobok Schüco prechádza vo výrobe prísnou kontrolou kvality a sú splnené všetky deklarované kvalitatívne normy. Schüco mimo iné garantuje životnosť profilov 70 rokov!

 

Čo je lepšie? 5, 6 alebo 8 komôr?

Päťkomorový systém Schüco má najširšie možnosti využitia, je konštrukčne stabilný a disponuje širokou paletou farebných odtieňov a tvarov. Päťkomorový systém Schüco je vhodný aj pre väčšie formáty okien, zimné záhrady, najrôznejšie typy dverí a atypické okná. Osemkomorový systém Schüco má lepšie tepelno-izolačné vlastnosti a je určený pre pasívne domy, kde sa vyžaduje certifikát tepelnej priepustnosti.

 

Ako správne kombinovať presklenie s profilmi Schüco?

Prakticky pre každý systém možno ľubovoľne kombinovať presklenie. Platí tu ale zásada, že tepelno-izolačný parameter Ug (presklenie) a Uf (rám) by mal byť vyvážený, inými slovami, keď do osemkomorového systému inštalujeme obyčajné dvojsklo, môžu nastať problémy vo forme zvýšenej kondenzácii vody na skle.